eylers 300x225

 

eylers liamf1 300x225

 

ulica zielona 300x225

 

Boerderij overzich 300x225t

 

Gospodarstwo rolne Eylers zajmuje się produkcją mleka i położone jest na ul. Zielonej, w woj. Zachodniopomorskim. W 2001 roku przekształcone zostało, z dawnego państwowego gospodarstwa w nowoczesne i efektywne przedsiębiorstwo handlowe. Obecnie gospodarstwo zajmuje się hodowlą bydła, w ilości ponad 400 sztuk i uprawia ziemię o powierzchni około 1000 ha, dla własnej produkcji, zatrudnia 12 pełnoetatowych pracownikamów. Gospodarstwo Eylers znajduje się w czołówce największych producentów wysokiej jakości mleka w Polsce.

Trzeba powiedzieć, że funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa jest silnie uzależnione od niezawodnego zaopatrzenia w energię, zarówno kopalnianą jak i elektryczną.Właściciel gospodarstwa Eylers - jest bardziej realistą niż idealistą - od wielu lat śledzi rozwój alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, m.in. z biomasy, z energii słonecznej i z wiatru.

Biomasa, w dużym stopniu zależna od stałej dostawy, ilości odpadów organicznychych własnych, rośliny wykluczonych z uprawy, wysokich kosztów przygotowania, wymaganych uprawnień i wysokiego ryzyka gospodarczego, nigdy nie stała się realną szansą na alternatywne źródło pozyskiwania energii.

Dzięki pojawieniu się na polskim rynku turbiny wiatrowej dla terenów zurbanizowanych - LIAM F1 oraz możliwości jaką dają już dobrze sprawdzone panele słoneczne, gospodarstwo Eylers postanowiło wykorzystać możliwość połączenia tych dwóch sposobów pozyskywania energii i zacząć generować własną "zieloną energię". Tymsamym gospodarstwo rozpoczęło realizować projekt pilotażowy.

Taka kombinacja: wykorzystanie paneli słonecznych i małej turbiny wiatrowej Liam F1, tworzy skuteczną o niskim koszcie utrzymania, możliwość pozyskania alternatywnych źródel energii elektrycznej. Własna, wygenerowana energia zużywana jest bezpośrednio, bez konieczności jej magazynowania, a także zmniejsza zapotrzebowanie na energię konwencjonalną w czasie dni słonecznych i przy bardziej intensywnym wietrze.

Prosimy o kontakt w sprawie wyników testów przeprowadzanych w terenie lub w sprawie wizyty na miejscu!

Jeśli chcesz nieprzerwanie wykorzystywać "zieloną energię", generowaną w swoim własnym domu, z wysoką efektywnością energetyczną oraz niskimi kosztami utrzymania, Liam F1 - Turbina Wiatrowa dla terenów zurbanizowanych, jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

 

 

Trwałe wykorzystywanie "zielonej energii"

  

Niezależne żródło energii

   

Niskie koszty utrzymania i eksploatacji

  

Przystępna cena